Registration date : 2009-01-09

Na vrh Go down

Informacije iz sporta Empty Re: Informacije iz sporta

Komentar  Arm1n Sat Jan 10, 2009 7:46 pm

Iskusni napadač Milana i Ukrajine mogao bi ovog mjeseca promijeniti sredinu, te kao igrač Sampdorie nastaviti svoju karijeru u Seriji A.

Popularni "Ševa" nikako da pronađe onog pravog sebe u dresu Milana, čini se da više ne može igrati kao za vrijeme kada je otišao u London. Svoju karijeru Shevchenko bi mogao nastaviti na posudbi u Sampdoriji, te kao njihov napadač dočekati kraj ove sezone.

Sampdoria je do sada pokazala najviše interesovanja za nekadašnjeg "ubojicu" protivničkih odbrana, a najnoviji izvještaji govore kako Ukrajinac vjerovatno ljeto neće dočekati u Milanu.

Sportsmediaset javlja kako su pregovori na relaciji Milana i Sampdorije odavno počeli te da bi ovaj transfer mogao biti realizovan u narednih nekoliko dana. Kako javlja navedeni list, Shevchenko bi u Genovi proveo šest mjeseci, dakle pola godine.

Ukoliko bi ukrajinski napadač prešao u Genovu, to bi bilo idealno za oboje. Sheva bi konačno mogao sebe pronaći i ponovo zabriljirati, dok bi Sampdoria imala više šansi u misiji opstanka u društvu najboljih.

Konačna potvrda oba kluba oko ovog transfera očekuje se u naredna 24 sata, a SportSport Vam kao i uvijek donosi konačan ishod transfera.
Arm1n
Arm1n
Moderator
Moderator

Age : 33

Komentar  Dino_333 Sat Jan 10, 2009 7:50 pm

Prvi gol Petrić je levicom postigao u 15. minutu, a još lepši stigao je u 31.

Slovenac Milivoje Novaković uspeo je da zatrese mrežu HSV-a u 83. minutu, ali do isteka utakmice domaćin nije više imao izglednih šansi, tako da su doživeli i deveti poraz u ligi.

A, sedmu pobedu u 16. kolu ostvarili su "vukovi" iz Volfsburga. Pao je Hanover - 2:1.

Gol odluke postigao je Bosanac Zvjezdan Misimović u 63. minutu meča, iako je taj pogodak trebalo pripisati igraču Hanovera Štajneru, koji je bio nespretan.

Upravo je Štajner doneo izjednačenje Hanoveru u 59. minutu, a nade gostiju da bi mogli do boda umanjio je Fromlovic, koji je isključen u 81. minutu.

Bajern - Hofenhajm 2:1

TABELA: Hofenhajm 34, Bajern 34, Leverkuzen 31, Herta 30, Hamburg 30, Šalke 26, Dortmund 26, Volfsburg 26, Štutgart 24, Verder 23, Ajntraht 19, Keln 19, Hanover 16, Arminija 13, Karlsrue 13, Kotbus 12, Bohum 11, Menhengladbah 11 bodova.

Dino_333

Broj komentara : 48
Age : 29
Location : Ma tamo negdje

Komentar  Arm1n Sat Jan 10, 2009 7:52 pm

Dino_333 (citat):Golovima Mladena Petrića, fudbaleri Hamburgera vratili su sva tri boda kući sa gostovanja u Kelnu. "Jarčevi" su gledali hrvatskog napadača kako postiže golove, potom uspeli da smanje, ali ne i izjednače - 1:2.

fudbal

Čelsi je propustio priliku da se domogne liderske pozicije na tabeli engleske Premijer lige, jer nije uspeo da savlada Vest Hem u poslednjoj utakmici 17. kola – 1:1. Ekipa Luisa Felipea Skolarija od starta je žustro krenula pošto je u dvoboj sa gradskim rivalom ušla sa imperativom pobede. Zbog kiksa Liverpula u subotu, sa eventualna tri boda, "plavci" bi se osamili na vrhu tabele, ali su gosti posle pet godina posta napokon prekinuli negativnu tradiciju u dvobojima sa Čelsijem
Do nedeljnog meča na "Stemford Bridžu", poslednji uspeh Vest Hema kreirao je Italijan Paolo di Kanio u sezoni 2002/03, kada su "čekićari" oba puta slavili u prvenstvu, a na kraju ispali u niži rang.

Četa Đanfranka Zole, koji je prvi put vodio Vest Hem protiv kluba u kojem je za sedam godina (1996 - 2003) stekao status legende, odlično je parirala favorizovanom domaćinu, i prva stigla do prednosti golom Krega Belamiju u 33. minutu. Velšanin je grudima odlično primirio loptu Marka Nobla, potom je odapeo projektil, koji je odseo u mreži Petra Čeha - 1:0.

Međutim, Čelsi u svojim redovima ima prvog golgetera šampionata – Nikolasa Anelku, koji je u 50. minutu izjednačio. Akciju je započeo Didije Drogba, odigravši dupli pas sa Frenkom Lampardom, koji je takođe iz prve uposlio Francuza, gurnuvši mu loptu u for na sedam, osam metara.

Anelka ovakve prilike retko propušta zbog čega i jeste lider liste strelaca sa 14 golova - 1:1. Gosti se nisu uplašili posle izjednačenja, već su nastavili da igraju hrabro i u nekoliko puta, preko Karltona Kola i Belamija ozbiljno pripretili domaćinu. Ipak, Čelsi je bio bliži pobedi, posebno u u 77. minutu kada je posle udarca Aleksa, Skot Parker, uz pomoć prečke spasio svoj tim poraza i osigurao bod, koji će mnogo značiti Vest Hemu u borbi za opstanak u elitnom društvu.U sudijskoj nadoknadi Karlton Kol je imao stopostotnu priliku da potpuno zagorča život Čelsiju, klubu u kojem je ponikao, ali je njegov udarac odlično odbranio Čeh.

U drugoj nedeljnoj utakmici, Njukasl je kao gost slomio Portsmut (3:0) u drugom poluvremenu. Majl Oven je načeo "mornare" u 52. minutu, da bi 15 minuta pre kraja Obafemi Martins overio tek četvrti ovosezonski trijumf, posle koga su "svrake" krenule ka nešto sigurnijoj zoni. Tačku na meč na "Freton parku" stavio je Deni Gatri.